O nás 

Trénink taekwondo lze rozdělit do čtyř skupin. Jsou to kyorugi (zápas), poomse (sestavy), kyokpa (přerážecí techniky), hoshinsul (sebeobrana).

Klub Taekwondo WTF Zlín, z. s. se zaměřuje hlavně na trénink kyorugi, neboli sportovního zápasu, který byl v roce 1994 přijat mezi olympijské sporty. Tato disciplína je plnokontaktní, a proto jsou oba soupeři vybaveni chrániči hrudi, hlavy, holení + nárty, předloktí + ruka (rukavice), suspensorem a chráničem zubů. Za zásah soupeřovy vesty či hlavy jsou závodníkovi udělovány kladné body (použití elektronického systému) a v případě porušení pravidel je trestán stržením bodu. Zápas trvá 3 kola po 2 minutách (nebo dle rozhodnutí organizátora v závislosti na věku sportovce) a při nerozhodném stavu je vyhlášeno čtvrté kolo (náhlá smrt), kde platí: "kdo dá první bod vyhrál".

Zlínský oddíl pod vedením Mgr. Svatopluka Štípka (5. DAN), dlouholetého trenéra reprezentace ČR a držitele nejvyšší trenérské licence, dále Petra Sovadiny (3. DAN)Jana Horňáčka (2. DAN), Martina Divílka (2. DAN) a MUDr. Veroniky Pískové (1. DAN) již vychoval několik úspěšných reprezentantů. 

Dalšími úspěšnými sportovci je nastupující generace nadějných atletů: Marek Dujíček, Lukáš Netočný, Franta a Tomáš Štípkovi a další.