O nás 

Trénink taekwondo lze rozdělit do čtyř skupin. Jsou to kyorugi (zápas), poomse (sestavy), kyokpa (přerážecí techniky), hoshinsul (sebeobrana).

Klub Taekwondo WTF Zlín, z. s. se zaměřuje hlavně na trénink kyorugi, neboli sportovního zápasu, který byl v roce 1994 přijat mezi olympijské sporty. Tato disciplína je plnokontaktní, a proto jsou oba soupeři vybaveni chrániči hrudi, hlavy, holení + nárty, předloktí + ruka (rukavice), suspensorem a chráničem zubů. Za zásah soupeřovy vesty či hlavy jsou závodníkovi udělovány kladné body (použití elektronického systému) a v případě porušení pravidel je trestán přidáním bodu soupeři. Zápas trvá 3 kola po 2 minutách (nebo dle rozhodnutí organizátora v závislosti na věku sportovce) a vždy se hodnotí každé kolo (tedy vždy je určen vítěz kola).

Zlínský oddíl pod vedením Mgr. Svatopluka Štípka (5. DAN), dlouholetého trenéra reprezentace ČR a držitele nejvyšší trenérské licence, dále Petra Sovadiny (3. DAN)Jana Horňáčka (2. DAN), Martina Divílka (2. DAN) a MUDr. Veroniky Pískové (1. DAN) již vychoval několik úspěšných reprezentantů (Marek Dujíček, Patrik a Michal Lutonští, ...).