Vánoční kemp reprezentace kadetů a juniorů - Nymburk

Ve dnech 27. - 30. 12. 2023 se uskutečnil Vánoční kemp širšího výběru kadetů a juniorů pod vedením trenérů Antona Zherebchevskyi a Svatopluka Štípka. Kemp byl situován do SC Nymburk a účastnilo se jej celkem 24 sportovců ze šesti klubů z ČR. Ze zlínského taekwondo WT se do tréninků zapojili Kyryl Konshyn, Patrik Lutonský, Michal Lutonský a Vilém Obrtel. 

Kemp byl zaměřen především na zápasové situace, ale součástí denního programu byl rozvoj specifických schopností, regenerace a teoretické znalosti (výživa, nastavení mysli). 

FOTO


Vánoční turnaj - prosinec 2023

V závěru sezóny roku 2023 se konal turnaj extraligy Českého svazu taekwondo, kterého se zúčastnili sportovci z více než 30 klubů z ČR a z několika evropských zemí, což přineslo velkou konkurenci a napínavé zápasy. Ze Zlína vynikli čtyři odvážní bojovníci: Kyryl, Patrik, Michal a Vilda.

Všichni čtyři zástupci ze Zlína předvedli skvělé výkony a dosáhli významných úspěchů ve svých kategoriích. Kyrylo, Patrik a Michal si odnesli z turnaje zlaté medaile, když obsadili 1. místo ve svých váhových kategoriích. Jejich technická preciznost, síla a bojová strategie byly klíčovými faktory, které jim zajistily vítězství.

Vilda, také ze Zlína, se umístil na krásném 2. místě. Jeho dovednosti a odhodlání byly patrné v každém zápase, což mu vyneslo stříbrnou medaili a ocenění za skvělý výkon.

Celkově byl turnaj v taekwondo v Pelhřimově nejen výzvou pro všechny zúčastněné, ale také přinesl radost a úspěch pro sportovce ze Zlína. Gratulujeme všem účastníkům a těšíme se na další vzrušující sportovní události.

FOTO


Kemp reprezentace kadetů

Prvním setkáním širšího výběru reprezentace kadetů se stal Hulín, kterého se účastnilo na 20 talentovaných sportovců, kteří pod vedením trenérů - S. Štípka a P. Lacka rozvíjeli své schopnosti a dovednosti. Atmosféra byla skvělá, všichni se podporovali a zároveň se snažili ukázat vše nejlepší.

Dalším setkáním bude dlouhodobější vánoční kemp v Nymburku.

FOTO


Prague Open - listopad 2023

V Praze se konal prestižní mezinárodní turnaj Prague Open v taekwondo, kde se zlínský klub pyšnil skvělým úspěchem díky vynikajícím výkonům svých sportovců. Turnaj se konal od 4. do 5. listopadu 2023 a přilákal několik set taekwondistů z několika zemí Evropy.

Za zlínský klub se na turnaji účastnili Kyrylo Konshyn, Patrik Lutonský a Michal Lutonský. Tito tři bojovníci předvedli natrénované dovednosti a velké odhodlání, což se odrazilo na výsledkové listině.

Kyrylo Konshyn a Patrik Lutonský dosáhli skvělých výkonů a získali zlaté medaile ve svých váhových kategoriích. Jejich úspěch představuje vynikající počin pro zlínský klub.

Michal Lutonský se rovněž postaral o ceněný výkon, který mu vynesl stříbrnou medaili ve své kategorii. Jeho bojovný duch a disciplína byly patrné po celou dobu turnaje, což mu vyneslo zasloužené uznání.

Celý zlínský klub může být hrdý na výsledky svých sportovců na Prague Open 2023. Tato událost nejen posílila prestiž klubu, ale také ukázala, že taekwondisté ze Zlína patří mezi špičku v mezinárodním měřítku.

Gratulujeme Kyrylovi Konshynovi, Patrikovi Lutonskému a Michalovi Lutonskému k jejich umístění a přejeme jim další úspěchy v jejich taekwondo kariéře.


Taekwondo kyorugi - Maďarsko

V sobotu 22. října 2023 se v Budapešti konal prestižní turnaj Taekwondo - kyorugi, na němž se představili členové klubu Taekwondo Zlín. Kyrylo Konshyn, Michal Lutonský a Vilda Obrtel - se v tomto náročném sportu postavili svým soupeřům a ukázali vynikající dovednosti.

Nejvýraznější úspěch na tomto turnaji zaznamenal Kyrylo Konshyn, který se zúčastnil v kategorii A (vysoké pásky). Kyrylo prokázal svou excelentní techniku a bojovou odvahu, což mu vyneslo zasloužené prvenství v této těžké konkurenci. Jeho vítězství v kategorii A je potvrzením jeho talentu a tvrdé práce, kterou věnuje tréninku taekwondo.

Michal Lutonský a Vilda Obrtel rovněž vystoupili na turnaji s chutí a energií. Oba se střetli se silnými soupeři a získali výhru ve svém prvním zápase. Bohužel, v následujících kolech narazili na situaci, která ovlivnila jejich výsledky. Turnajová pravidla zakazující kopání na hlavu zkomplikovala situaci pro Michala a Vildu, což vedlo k jejich prohře. Přesto však stojí za uznáním, že se vydali do boje s odvahou a ukázali své schopnosti.

Celkově lze říci, že členové klubu Taekwondo Zlín se na tomto turnaji prezentovali výborně a odvezli si domů cenné zkušenosti. Kyrylo Konshyn se stal vítězem kategorie A, což je velkým úspěchem pro klub i samotného Kyryla. Michal Lutonský a Vilda Obrtel si také zaslouží uznání za své výkony a odhodlání. Gratulujeme všem třem bojovníkům Zlín k jejich úspěchům na tomto turnaji.

FOTO


Sokol Cup - Hradec Králové

Tento turnaj přilákal kluby z celé České republiky a přinesl vzrušující souboje mezi nejlepšími taekwondisty z celé země.

Sportovci z našeho klubu, konkrétně Kiril Konskyn, Patrik Lutonský, Michal Lutonský, Kája Fuksová a Vilda Obrtel, se předvedli ve vynikající formě a dosáhli skvělých výsledků:

 • Kiril Konskyn získal zlatou medaili a první místo v turnaji, přičemž porazil celkem tři soupeře.
 • Patrik Lutonský také dosáhl zlaté medaile, což je dalším potvrzením jeho talentu a tvrdé práce.
 • Vilda Obrtel ukázal svou bojovnost v kategorii a získal další zlatou medaili na tomto turnaji, což je skvělým výsledkem pro klub.
 • Michal Lutonský a Kája Fuksová se umístili na druhém místě v turnaji, čímž potvrdili své dovednosti v této náročné disciplíně.

Tento turnaj byl skvělou příležitostí pro tyto talentované sportovce prezentovat své dovednosti a reprezentovat Klub Taekwondo WTF Zlín. Gratulujeme jim k jejich výjimečným výsledkům a přejeme jim hodně úspěchů v jejich budoucích taekwondo soutěžích.

FOTO


Kemp SCM

V září 2023, před začátkem sezóny, jsme se sešli se svými kamarády, sparingpartnery a členy SCM na společném zápasovém tréninku ve Zlíně. Cílem bylo rozvíjet taekwondo dovednosti a vzájemné přátelství. 

FOTO


Taekwondo Day

Dne 4. 9. jsme oslavili Taekwondo Day. Jak jinak než tréninkem.

FOTO 


Dětský den s taekwondem

V rámci dětského dne jsme se vypravili na prezentaci našeho klubu do Fryštáku, abychom rozšířili zájemce o tento olympijský sport.

Akce se velmi povedla a děkujeme organizátorům za možnost zúčastnit se.

FOTO


Prezentace klubu na sportovním táboře

V rámci představení klubu jsme se účastnili sportovního tábora ve Slušovicích, kde jsme asi 100 dětí seznámili se základy taekwondo.Barumka sportuje

Opět jsme se účastnili akce "Barumka sportuje", která probíhala v parku Komenského. Děkujeme účastníkům za skvělou prezentaci našeho klubu.

FOTO


Kemp SCM Zlín - Rusava 2023

V termínu od 30. července do 5. srpna 2023 se uskutečnilo každoroční taekwondo soustředění – Rusava 2023, kterého se účastnili sportovci z klubu taekwondo Zlín a Brno.

Toto soustředění poskytlo účastníkům nezbytné podmínky pro intenzivní trénink a soustředění. Během celého týdne měli sportovci možnost zapojit se do různorodých tréninkových aktivit, které měly za cíl zlepšit jejich taekwondo dovednosti a celkovou fyzickou kondici. Tréninky byly strukturovány tak, aby pokryly různé aspekty tohoto bojového umění, a to jak pro začátečníky, tak pro pokročilé sportovce. Od techniky kopů a úderů až po strategie boje.

Začlenění běhu, posilování a dechových cvičení do tréninkového plánu přispělo k celkovému zlepšení fyzické kondice účastníků. Tyto aktivity nejenže podpořily výkonnost v taekwondo, ale také přispěly ke zvyšování celkového zdraví a vitality.

Soustředění na Rusavě nebylo pouze o fyzickém tréninku a zlepšování dovedností. Jedním ze součástí tohoto týdne byla tzv. stezka odvahy. Tato stezka měla za cíl posílit vůli a odhodlání účastníků. Každý zápasník se zde mohl měřit s vlastními limity a nalézt v sobě sílu pokračovat, i když to bylo náročné.

Závěrem taekwondo soustředění na Rusavě sportovci absolvovali zkoušky na vyšší technické stupně ("páskování"), které bylo oceněním jejich zvládnutých dovedností a celkové přípravy. Všem zúčastněným se podařilo uspět.

FOTO


Czech Open

17. června 2023 se v Praze konalo prestižní Mistrovství České republiky v taekwondo s mezinárodní účastí. Soutěže se zúčastnili bojovníci z různých zemí, včetně Polska, Maďarska, Rakouska, Litvy a dalších. Jednou z účastnících se skupin byli také taekwondisté ze Zlína, Michal Lutonský, a Karolína Fuksová.

Oba sportovci reprezentovali zlínský klub a získali pro něj vynikající výsledky. Zejména Karolína Fuksová se mohla radovat z titulu vicemistryně České republiky. Její vynikající výkony a bojové dovednosti ji dovedly téměř až na nejvyšší příčku v její váhové kategorii. Její vítězství je velkým úspěchem nejen pro ni samotnou, ale také pro její klub a celé město Zlín.

Michal Lutonský také bojoval statečně. I když se mu nepodařilo získat titul mistra České republiky, dokázal reprezentovat svůj klub se ctí.

Mistrovství České republiky v taekwondo je významnou událostí pro tuto bojovou disciplínu a přilákalo mnoho talentovaných sportovců. Soutěž poskytuje příležitost k setkání s vrcholovými sportovci, výměně zkušeností a propagaci taekwonda jako zdravé a disciplinované sportovní aktivity.

Zlínský klub může být pyšný na své zástupce, kteří se ukázali jako silní a talentovaní bojovníci. Jejich úspěchy na Mistrovství České republiky jsou důkazem jejich tvrdé práce, oddanosti a obětavosti v tréninku. Těmto sportovcům patří uznání za jejich úsilí a reprezentaci svého klubu a města na mezinárodní úrovni.

FOTO


Bratislava Open

Vítězný duch a bojovná atmosféra zaplnily bratislavskou arénu dne 3. června 2023, když se zde uskutečnil taekwondo turnaj s názvem Bratislava Open. Tento prestižní turnaj přilákal bojovníky z České republiky, Maďarska, Rumunska, Rakouska a dalších zemí, kteří se přišli utkat o tituly a prokázat své dovednosti.

Turnaj Bratislava Open nabídl souboje v různých váhových kategoriích, přičemž zlínský klub reprezentoval Vilém Obrtel v kategorii žáci do 30 kg a Michal Lutonský v kategorii žáci do 33 kg.

Vilém Obrtel si postupně vybojoval cestu až do finále. Ve finálovém zápase se Vilém utkal s těžkým soupeřem z Rumunska, který se rovněž ukázal být silným a vyrovnaným bojovníkem. I přes veškeré úsilí Viléma Obrtela se mu nakonec nepodařilo dosáhnout na nejvyšší stupínek vítězů. Nicméně zaslouží si obrovský obdiv za skvělý výkon, který ho katapultoval na 2. místo ve své kategorii.

Vedle Viléma Obrtela se na turnaji představil také Michal Lutonský, další talentovaný závodník z Klubu Taekwondo WTF Zlín. Michalovi se tentokrát nepodařilo postoupit na stupně vítězů, ale získal důležité zkušenosti, které si z tohoto turnaje odnesl.

Po náročném klání měli účastníci turnaje možnost si odpočinout a prozkoumat okolí. Vypravili jsme se k malebnému soutoku Moravy a Dunaje, a účastnili se také Dětského dne pořádaného místními hasiči.

Bratislava Open s mezinárodní účastí se ukázal být nejen sportovním kláním plným vzrušení, ale také událostí, která spojila bojovníky z různých klubů a posílila jejich pouta. Vilém Obrtel a Michal Lutonský, také zraněný doprovod Patrik Lutonský si z tohoto turnaje odnesli nejen zážitky a zkušenosti, ale také hrdost na své úspěchy a příležitost se přiblížit světu taekwondo.

Gratulujeme k jejich úspěchům a přejeme hodně štěstí do budoucna.

FOTO


Cobra cup

Konec května znamenal pro zlínské taekwondisty účast na mezinárodním turnaji Cobra cup. Turnaj byl pořádaný v Praze jako součást ligového seriálu Českého svazu taekwondo a účastnily se týmy ze Slovenska, Maďarska, Polska a z České republiky.

Náš klub reprezentoval Michal Lutonský, ostatní sportovci byli nemocní či na dovolené s rodiči.

Michal celkově získal třetí místo, přičemž o prohře rozhodlo první kolo, ve kterém se projevila menší bojovnost, a soupeř v následujícím kole získal větší sebevědomí. Turnaj přinesl mnoho zkušeností, které se zúročí v následujících obdobích.

Gratulujeme a dalším zastavením bude Bratislava Open.

FOTO


Den Otevřených Sportovišť

V pátek a v sobotu (21. - 22. 4. 2023) jsme mohli přivítat nadšené sportovce, kteří se seznámili s prvky moderního taekwondo sportu. Začlenili se do kondičního tréninku i technik kopů a úderů pod vedením trenérů a pokročilých cvičenců. 

K dispozici měli lapy, odražeče, kopací figuríny, pytel, kruhy, překážky, běhací žebřík, ... Atmosféra obou dnů byla uvolněná, ale také plná napětí ze snahy vše zvládnout. Děti byly moc šikovné a "zapálené".

Těšíme se, že nás navštíví i v dalších dnech.

Děkujeme celému týmu Živého Zlína a statutárnímu městu Zlín za možnost prezentace našeho klubu. 

FOTO


Humpolec Cup

Dalším ligovým turnajem v rámci soutěží Českého svazu taekwondo byl turnaj Humpolec Cup. 

Turnaje se účastnili sportovci z českých klubů, ale rovněž přijely týmy ze Slovenska, Maďarska a Švédska. Sportovní zápasy probíhaly na elektronický systém ve věkových a váhových kategoriích, přičemž závodníci jsou rozděleni také na základě technického stupně (pásku). 

Ze zlínského klubu se do turnaje zapojili Kiril Konskyn, Patrik a Michal Lutonský a Vilém Obrtel. Nejlépe se dařilo Kirilovi, který získal zlaté ocenění, stříbrný byl Patrik a Michal s Vildou si odvezli bronzový pohár.

Všem gratulujeme a pokračujeme v přípravě na pražský turnaj Cobra cup. 

FOTO   


PŘÍMĚSTSKÝ kemp

Ve dnech 17. - 21. 7. 2023 bude probíhat sportovní příměstský kemp (tábor) zaměřený na různé sportovní aktivity - fotbal, basketbal, ringo, florbal, jízda na kole, plavání, taekwondo, jóga a ...

Kemp je určený pro děti ve věku 9 - 13 let, od 8:00 do 16:00 a bude probíhat v tělocvičně Prštné, přilehlých hřištích, s cyklo výletem a plaváním, či návštěvou koupaliště. Strava a pitný režim je zajištěn.

Termín pro přihlášení do konce května na mailovou adresu svatatkd@email.cz

Všichni jste vítani.


Zlín Open 2023

Zlín Open 2023 - dne 25. 2. 2023 se uskutečnil první turnaj ligového seriálu Českého svazu taekwondo ve sportovním zápasu (kyorugi). Po 15 letech se obnovila tradice turnaje a je snahou pokračovat v dalších letech.

Turnaje se účastnili sportovci z českých klubů, ale rovněž závodníci ze Slovenska. Soutěžilo se v kategoriích od dětí až po dospělé, přičemž byla zařazena rovněž soutěž v rychlostním kopání.

Zlínský oddíl reprezentovali Kyryl Konskyn, Patrik a Michal Lutonský, Vilém Obrtel.

Výsledky: Kyryl - 1. místo, Patrik - 2. místo, Michal - 2. místo, Vilda - 3. místo

Všem zúčastněným děkujeme a těšíme se na další společná setkání.

Také děkujeme Statutárnímu městu Zlín za podporu. 

FOTO 


Sportovní kemp - Nymburk

V závěru roku 2022 se konal mezinárodní sportovní kemp s trenéry reprezentace a belgickým trenérem Jellem Vicca. Tréninky probíhaly dvakrát denně a soustředily se na rozvoj kondice a zápasových dovedností. Michal a Patrik Lutonští se velmi snažili a odnesli si mnoho taekwondo zkušeností a spoustu zážitků.

FOTO


Vánoční turnaj 2022

Jako tradičně, v prosinci se koná závěrečný turnaj sezóny - Vánoční turnaj. Jedná se o turnaj mezinárodní úrovně uskutečněný ve městě Pelhřimov. Tento rok byl skvěle obsazený, účastnily se týmy z České republiky, Maďarska, Slovenska, Slovinska, Chorvatska, Ukrajiny, Německa, Rakouska, Srbska, ...

Z našich sportovců se účastnili Michal a Patrik Lutonští, Tom a Franta Štípci a Kyryl Konskyn. Vynikajícího výsledku dosáhli Michal a Patrik, kteří získali 1. místo, Franta se umístil na 2. místě a Kyryl byl třetí

Všem gratulujeme a těšíme se na další společnou přípravu a společné akce.

FOTO


Prague Open 2022

Začátek listopadu znamenal pro zlínské taekwondisty výjezd na mezinárodní turnaj Prague Open, tedy opět návštěva hlavního města. Turnaje se kromě českých týmů účastnily týmy z Maďarska, Ukrajiny, Itálie, Slovenska apod.

Nejvíce se dařilo Patrikovi Lutonskému, který získal 1. místo, Michal Lutonský, Tom Štípek i Kyryl Konskyn obsadili 2. místo. Gratulujeme.

FOTO


NextGen 2022

22. 10. 2022 proběhl v Praze turnaj "NextGen", který se konal systémem každý s každým. V příjemné atmosféře získali naši sportovci bohaté zkušenosti a zároveń si přivezli krásná ocenění.

Patrik a Michal Lutonští - 1. místo

Tom Štípek - 2. místo.

Gratulujeme všem zúčastněným a těšíme se na další společná dobrodružství.

FOTO 


Sokol Cup 2022

Začátek října byl ve znamení účasti na mezinárodním turnaji extraligy Českého svazu Taekwondo, turnaji Sokol Cup. Náš klub reprezentovali Marek Dujíček, Franta a Tom Štípkovi, Patrik a Michal Lutonští. Všichni sportovci prokázali rostoucí výkonnost a odměnou byly velmi vyrovnané zápasy. Celkově jsme získali 1x zlaté umístění (Franta), 2x stříbrné (Tom a Michal) a 2x bronzové místo (Patrik a Marek). Gratulujeme.

FOTO


Zápasový kemp

Dne 25. 9. 2022 proběhl zápasový kemp. Připravujeme se na soutěže nové sezóny.

FOTO


Barumka sportuje 2022

V závěru měsíce srpna 2022 se již podruhé uskutečnila akce "Barumka sportuje", která představuje různá sportovní odvětví.

Náš klub se prezentoval v parku Komenského a následně exhibicí na náměstí Míru.

Děkujeme organizátorům, rodičům, sportovcům i návštěvníkům za příjemnou sobotu.

FOTO 


TKD kemp - Rusava 2022

V termínu 31. 7. - 6. 8. 2022 proběhl již tradiční dlouhodobý kemp v RS na Rusavě. Kemp obsahoval tréninky zaměřené na rozvoj vytrvalosti, síly, koordinace a tkd dovedností. Také si děti vyzkoušely různé sporty (ringo, softbal, florbal, frisbee, plavání, ...). a v závěru absolvovaly zkoušky na technické stupně a stezku odvahy.

Vše proběhlo v pohodě a v příjemné atmosféře. Děti získaly nové zkušenosti a dovedosti, které budeme dále rozvíjet.

Velmi děkujeme rodičům za podporu.

FOTO


Příměstský kemp 2022

V roce 2022 se uskutečnil první ročník přípravy na dlouhodobý kemp (Rusava 2022) "Příměstský kemp". Kemp byl situován v okolí Zlína a cílem byla příprava na úspěšné zvládnutí kempu dlouhodobého se závěrečnými zkouškami na technické stupně.

Děti cvičily taekwondo a zkoušely si různé další sporty (florbal, ringo, softbal, basketbal, minigolf, fresbee apod.). Také byl součástí cyklovýlet se šlapadlami.

Vše proběhlo v pohodě a následující rok budeme kemp opakovat. Těšíme se.

FOTO


Další turnaj - Sokol Cup

 • datum: 8. 10. 2022
 • místo: Hradec Králové

Prázdninové akce

 • PŘÍMĚSTSKÝ KEMP (18. - 22. 7. 2022)
 • KEMP RUSAVA (31. 7. - 6. 8. 2022)
 • TRÉNINKY NA EXHIBICI v rámci Barumka sportuje - 23., 25. 8. 2022
 • BARUMKA SPORTUJE (27. 8. 2022)

Mistr ČR 2022 - Tom Štípek

kategorie pupils -33kg

Czech Open 2022

Závěr sezóny přinesl účast našich sportovců na mezinárodním MČR v Praze. Účastnili se Franta a Tom Štípkovi, Patrik a Michal Lutonští, Peťa Borák a Kyryl Konskyn.

Všichni se velmi snažili, odvezli si mnoho zážitků a ocenění.

Tom (1. místo), Franta (2. místo), Patrik (3. místo), MIchal (3. místo).

Děkujeme také Petře Štolbové, medailistce z MS a ME, za autogramiádu a příjemnou atmosféru.

FOTO


Zlínský kemp 062022

Děkujeme sportovcům (Patrik a Michal Lutonský, Petr Borák a Kiril Konskyn) a asistentům (Kamila a Sovik) za účast na kempu a velkou snahu.

FOTO


Bratislava Open

Dne 11. 6. 2022 jsme se po dlouhé době účastnili mezinárodního turnaje Bratislava Open. Bylo přítomno přibližně na 200 závodníků z různých zemí Evropy (Rakousko, Maďarsko, Izrael, Ukrajina, ...).

Z našeho oddílu se na účasti podíleli: Tom Štípek, Patrik a MIchal Lutonský, Peťa Borák, Šimon Juřík a Kyrylo Koskyn.

Všichni se snažili a podali velmi dobré výkony. Gratulujeme.

1. místo (Tom a Kyrylo), 2. místo (Peťa a Šimon), 3. místo (Patrik a Michal)

FOTO


Den dětí

Den dětí jsme oslavili soutěžním tréninkem, který prověřil naše sportovce v rychlosti, síle, ohebnosti, koordinaci, síle či výdrží v jógových pozicích. Děti byly skvělé a jejich nasazení bylo perfektní.

Velmi děkuji Kamči za přípravu a samotný trénink a Honzovi za pomoc při realizaci.

FOTO


Cobra Cup

Naši cvičenci pokračují v postupné přípravě na vrchol sezóny v podání MČR. Dalším turnajem byl Cobra Cup pořádaný v Praze 28. 5. 2022 s mezinárodní účastí.

Turnaje se účastnili Tom a Franta Štípkovi, Michal a Patrik Lutonští a Kyrylo Koskyn. Všichni podali velmi pěkné výkony a získali cenné zkušenosti. Nejvíce se dařilo Tomovi a Kyrylovi (1. místo), neméně úspěšní byl Michal a Franta (2. místo). Gratulujeme.

FOTO


Den otevřených sportovišť

Dne 22. 4. 2022 se konal "Den otevřených sportovišť", který byl součástí oslav 700 let města Zlína. Jeho záměrem bylo poukázat na možnosti kvalitního sportovního vyžití ve městě skrze místní kluby, spolky, živnostníky či organizace.

FOTO


Humpolec Cup

Prvním turnajem roku 2022 byl Humpolec Cup, kterého se účastnily týmy z několika zemí (Slovensko, Maďarsko, Rakousko, Švédsko a další). Z našeho klubu se účastnili Franta a Tom Štípkovi a Michal Nehněvajsa. Všichni se velmi snažili, přičemž Franta a Tom získali 3. místo a Tom vybojoval 1. místo.

Gratulujeme.

FOTO


Kempy a seminář rozhodčích 2022

FOTO - zlínský kemp

FOTO - kemp SCM

FOTO - seminář rozhodčích


Ukončení roku 2021

Jako každoročně se v závěru roku 2021 konalo slavnostní ukončení, přičemž mezi nás zavítal Ježíšek a Čert pekelný. Děti byly pochváleny, čert si nikoho neodnesl a Ježíšek dokonce přinesl nějaké dárečky.

Děkujeme dětem za snahu a skvělé výkony, rodičům za podporu a těšíme se na další rok 2022 (snad bude plnější sportovními společnými zážitky).

FOTO


Zápasový trénink

Dne 12. 12. 2021 se uskutečnil již druhý zápasový trénink pro zlínské taekwondisty. Opět bylo cílem vyzkoušet si zápasy na elektronické vesty a aplikovat získané dovednosti v podmínkách soutěžního zápasu.

FOTO


Zápasový trénink

Dne 28. 11. 2021 se uskutečnil zápasový trénink pro zlínské taekwondisty. 

Cílem bylo vyzkoušet si zápasy na elektronické vesty a aplikovat získané dovednosti v podmínkách soutěžního zápasu. Všichni zúčastnění se velmi snažili a doufáme, že budou pokračovat ve naze po zdokonalení se.

FOTO


Sokol Cup a Prague Open

Měsíc říjen a listopad byl ve znamení účasti na prvních "pocovidových" turnajích. Všichni byli v očekávání, zda se vše podaří po organizační stránce a také stránce sportovní. Domníváme se, že se vše podařilo a mohli jsme se opět radovat z pocítů vítězství či malinko smutnit z porážek.

Naši sportovci se účastnili ve stejném složení, tedy Marek Dujíček, Franta a Tom Štípkovi a také Patrik a Michal Lutonští. U sportovců byla vidět velká snaha a především chuť opět ukázat své schopnosti a dovednosti.

Děkujeme organizátorům za uskuteční turnajů v této nelehké době a sportovcům za předvedené výkony.

Marek Dujíček (2. místo + 1. místo)

Tom Štípek (1. místo + 1. místo)

Michal Lutonský (1. místo + 3. místo)

Franta Štípek (3. místo + 3. místo)

Patrik Lutonský (2. místo + 3. místo)

FOTO - Sokol

FOTO - Prague


Nábor nových členů - září 2021

Otvíráme novou skupinu pro začínající cvičence ve věku 6 - 10 let. Tréninky probíhají v Po, St a Pá od 17:00 v sokolovně Prštné.

Přijďte si to vyzkoušet. Těšíme se.

Jsme součástí Evropského týdne sportu!


Barumka sportuje 2021

Náš klub se podílel na prezentaci volnočasových aktivit v rámci Czech Barum Rally. Akce probíhala v parku Komenského dne 28. 8. 2021 a taekwondo si přišlo vyzkoušet mnoho dětí různých věkových kategorií.

Doufáme, že se akce všem líbila a příští rok se bude opakovat. Děkujeme.

FOTO


Kemp Rusava 2021

V termínu 1. - 7. 8. 2021 proběhl taekwondo kemp v rekreačním středisku Rusava. Společně s námi se účastnili sportovci z brněnského taekwondo klubu. Vše proběhlo parádně, zvýšila se kondice i technická stránka jednotlivých cvičenců.

Příští rok opět.

FOTO


Další turnaj - ?? (COVID - 19) - Sokol Cup

 • datum: 9. 10. 2021
 • místo: Hradec Králové
 • startovné:
 • kategorie:
 • registrace, vážení:
 • deadline:
 • kopy na hlavu:
 • potvrzení účasti:

Tréninky v období 5. - 18. 10. 2020

Vážení rodiče, sportovci a příznivci našeho klubu,

Na základě Usnesení 957 dochází s účinností od 5. 10. 2020 00:00 hodin dochází k vyhlášení nouzového stavu, a to na dobu 30 dnů.

Následným Usnesením 958 jsou pak s účinností ode dne 5. 10. 2020 od 00:00 hod. do dne 18. 10. 2020 do 23:59 hod. stanoveny níže uvedené zákazy a omezení týkající se sportovního prostředí:

Z předmětného omezení pak vyplývá, že se týká výhradně akcí (vnitřních i venkovních) konaných v rámci soutěží organizovaných sportovními svazy (zápasy, závody, turnaje), jakož i přípravy sportovců na takové akce (tréninkové jednotky). V těchto případech je pak stanoven celkový počet osob, které se mohou takové akce zúčastnit, a to na 130. Vedle počtu osob je současně nastaven i okruh osob, které se mohou akce zúčastnit, a to tak, že se jedná pouze o sportovce a nezbytné osoby zabezpečující organizační a technické zázemí včetně rozhodčích (typicky např. realizační tým, pořadatelé, delegáti, nezbytný technický personál, zdravotnická služba apod.) a osob zajišťujících zpravodajství (např. noviny, televize apod.). Zcela zakázána je tedy přítomnost diváků. Z hlediska diváků je pak zajímavá pozice rodičů sportujících dětí, kteří do značné míry mohou plnit i definici "nezbytných osob". Lze však bohužel předpokládat, že i v případě rodičů bude jejich přítomnost na sportovní akci považována za nežádoucí (budou považováni za klasické diváky).

Veškerá ostatní sportovní činnost nesplňující shora uvedené parametry - akce konané v rámci soutěží organizovaných sportovními svazy, pak spadají pod bod I. Usnesení 958, pro který platí limity 10 osob v případě vnitřních akcí a 20 osob v případě venkovních akcí. Jedná se zejména tedy zejména o volnočasový sport (např. skupina lidí, kteří si chodí pravidelně zahrát fotbal tzv. pro radost)

 1. Sportovní Klub Taekwondo WTF Zlín, z. s. je registrovaný v Českém svazu taekwondo,z.s.
 2. Aktivní registrovaný sportovec, je takový sportovec, který se pravidelně účastní tréninků a má zaplacené klubové/svazové příspěvky (Zákon o sportu).
 3. V usnesení vlády se mluví o sportovci, který se připravuje na svazovou soutěž/zápas/turnaj. Náš klub se připravuje na turnaj PRAGUE OPEN/CZECH OPEN turnaj EXTRALIGY KYORUGI A POOMSE Českého svazu taekwondo, z.s., který zatím zrušen nebyl a stále se pracuje na jeho uspořádání.

Od pondělí 05.10.2020 zůstávají tréninky bez omezení v režimu SPORT MAX 130 závodníků:

Na základě vládních usnesení opatření ve sportu je nutné dodržovat tyto podmínky:

 • Sportovci vstupují do prostor sokolovny bez doprovodu rodičů, po tréninku si je rodiče také vyzvednou.
 • Záchody jsou k dispozici.
 • Ochrana dýchacích cest není při tréninku povinná, děti však přicházejí a odcházejí s rouškou a odkládají ji pouze na příkaz trenéra. Rozsah nošení roušek určuje trenér. Každý cvičenec bude mít odkládací tašku/sáček na roušku.
 • V tělocvičně bude k dispozici dezinfekce.
 • Trenér má právo odmítnout cvičence, který bude vykazovat symptomy COVID-19 (horečka, kašel, rýma, únava, ....).
 • Žádáme rodiče/cvičence, aby informovali vedení klubu o jakýchkoliv zdravotních problémech případně o uvalení karantény v souvislostech s COVID-19.

Děkujeme za pochopení a respektování podmínek, za kterých je možné trénink uskutečnit.

TĚŠÍME SE NA VÁS.


Wannado Festival

Již několikátý rok po sobě jsme se účastnili Wannado Festivalu, který je akcí prezentující zlínské oddíly věnující se práci s dětmi a mládeží. Tento rok se prezentovalo velmi málo oddílů, a tak se festival konal v komornější atmosféře.

Náš oddíl se představil v plné síle, přičemž děti si mohly vyzkoušek základní techniky a shlédnout exhibici.

Děkujeme sportovcům, trenérům a rodičům za podporu.

FOTO


Repre kemp kadetů

Repre kemp kadetů se konal první zářijový víkend a probíhal v tréninkovém centru v Brandýse nad Labem. Z našeho oddílu se účastnili Marek Dujíček, David Slinták, Franta Štípek a Lukáš Netočný. Rovněž jsme vyslali vybrané sportovce z Brna v rámci SCM Morava (Zlín).

Sportovci absolvovali několik vícefázových tréninků a mohli si zvyšovat svoji výkonnost střídáním dvojic a tedy porovnávat své dosažené schopnosti a dovednosti.

Děkujeme za pozvání a již se připravujeme na další taekwondo akce.

FOTO


Kemp dlouhodobý - Rusava

V počátku měsíce srpna 2020 jsme po delší době, po virové covidové situaci, uspořádali společné sportovní soustředění SCM Morava za účasti sportovců ze Zlína a Brna. Místem byla opět Rusava, penzion Ráztoka a společně jsme absolvovali týdenní tréninky se zakončením v podobě zkoušek na technické stupně.

Soustředění proběhlo v příjemné atmosféře a již se těšíme na další společné akce.

FOTO


Kemp SCM Morava

Dne 1. 3. 2020 se konal zápasový kemp SCM Morava, který byl zorganizovaný společně se sportovci z SCM Bohemia. Zápasy probíhaly na octagonové ploše a úroveň byla velmi vysoká. Každý závodník měl minimálně tři zápasy, a tak byla možnost vyzkoušet si různé varianty technik.

Děkujeme všem sportovcům, trenérům, rodičům aj. za podporu a snahu o zdokonalování se.

FOTO


Czech Camp s Jelle Vicca a ID kemp širšího výběru reprezentace

Začátek roku 2020 byl odstartován mezinárodním kempem s trenérem belgické reprezentace ve Sportovním centru v Nymburku. Účastnilo se mnoho sportovců z českých klubů i ze zahraničí. Náš klub reprezentovali Franta Viktořík, David Slinták, Lukáš Netočný a Denisa Navrátilová. Tréninky byly vedeny především zápasovou formou a sportovci rozvíjeli své dovednosti výměnami ve dvojicích.

Další akcí byl ID kemp v Brandýse nad Labem. Tento kemp byl výběrový do reprezentace na rok 2020. Za náš klub byli vysláni Marek Dujíček, Lukáš Netočný a David Slinták. Další sportovci byli nemocní či nemohli z jiných důvodů. Velmi dobrý dojem udělali Marek Dujíček a David Slinták, u kterých se uvažuje o zařazení do užšího výběru.

FOTO


Zhodnocení 07-12/2019

 • účastnili jsme se soutěží s mezinárodní účastí (Sokol Cup, Prague Open, Nextgen Nextlevel, Vánoční turnaj), dále soutěže olympijských nadějí (CEFTA), z kterých jsme přivezli 8 zlatých, 8 stříbrných a 4 bronzové medaile
 • pořádali dlouhodobý zápasový kemp v rámci SCM Zlín
 • pokračujeme v aktivitách Sportovního centra mládeže pro Moravu
 • připravujeme: účast na kempu reprezentace, dlouhodobý tréninkový kemp, krátkodobé kempy SCM, výjezdy na soutěže apod.

Vánoční turnaj

Poslední turnaj roku 2019 (Vánoční turnaj) se konal v Pelhřimově na počátku prosince. Jedná se o turnaj, který svou kvalitou je vrcholem roku. Celkem se účastnilo sedm zlínských sportovců.
Ve velké konkurenci jsme získali 2x první místo (Tom a Deniska) , 2x druhé místo (Lukáš Navrátil a David) a 1x třetí místo (Danielka).

Děkujeme sportovcům za reprezentaci našeho klubu a samozřejmě rodičům za podporu.

FOTO

Nextgen Nextlevel

Skvělý turnaj "Nextgen Nextlevel" v Praze nám opět přinesl příjemné pocity.

Franta Viktořík vyhrál čtyři zápasy a byl nejlepším bojovníkem své věkové kategorie. Třetí místo obsadil Luki Navrátil (3 vítězství), čtvrtí David Slinták (2 výhry) a Luki Netočný (také 2 výhry) a Marek Dujíček rovněž vyhraný zápas.
Super.

Pokračujeme v přípravě na Vánoční turnaj v Pelhřimově.

FOTO

CEFTA - turnaj olympijských nadějí

Velkou příležitostí byla účast na mezinárodním turnaji olympijských nadějí CEFTA, který se konal v Polsku. Náš klub reprezentovali Marek Dujíček a David Slinták. Výjezd se konal ve spolupráci s reprezentací a s podporou Českého svazu Taekwondo.

Kluci mohli získat skvělé zkušenosti z výborně obsazeného turnaje, což jim bude k dobru v dalším výkonnostním růstu. Gratulujeme k výkonu a výsledkům (David si přivezl druhé místo).

Korean Ambassador´s Cup a Prague Open

Turnaj konaný v našem hlavním městě byl dalším turnajem v rámci turnajů organizovaných Českým svazem taekwondo.  Účastnilo se na 260 sportovců v kategorií od nejmenších dětí po dospělé cvičence. Týmy byly zastoupeny z ČR, Slovenska, Polska, Německa, Maďarska apod.

Naši sportovci se předvedli ve velmi dobré výkonnosti. Získali jsme dvě první místa (Marek Dujíček - 2 vyhrané zápasy, Tomáš Viktořík - 3 vyhrané zápasy), tři druhá místa (David Slinták - vyhraný zápas, Franta Viktořík - dvě vyhrané utkání a Lukáš Netočný - vyhraný zápas) a jedno třetí místo - Daniela Slintáková.

V rámci týmů se náš klub umístil na skvělém 10. místě z celkového počtu 28 týmů.

Gratulujeme.

FOTO

Sokol Cup 2019

Začátkem další částí sezóny byl turnaj Sokol Cup pořádaný v Hradci Králové. Celkem se účastnilo na 140 závodníků v kategoriích trpaslíci - junioři z ČR a Slovenska.

Z našich sportovců se rozhodlo reprezentovat náš oddíl Franta Viktořík (1. místo), David Slinták (1. místo), Lukáš Netočný (1. místo), Vojta Slinták (2. místo), Daniela Slintáková (2. místo) a Anička Kaniová (3. místo).

Turnaj ukázal určité nedostatky, což nám dává skvělé podněty do tréninku. 

Děkujeme sportovcům za klubovou reprezentaci.

FOTO

Taekwondo kemp - Rusava 2019

V rámci přípravy na následující sezónu jsme zorganizovali dlouhodobé soustředění. Konalo se na přelomu července, srpna a účastnilo se jej přes 30 sportovců ze zlínského a brněnského klubu. Soustředění bylo rovněž pojato jako kemp Sportovního centra mládeže Zlín.

Tréninkové zatížení bylo situováno do tří jednotek, přičemž bylo zaměřeno na rozvoj pohybových schopností, zdokonalování taekwondo technik, příprava na zvládnutí zkoušek technické vyspělosti apod. 

Atmosféra kempu byla vynikající. Všichni cvičili s velkým úsilím a těšíme se na další společné akce.

FOTO


Zhodnocení 01-06/2019 a plánované akce 

 • účastnili jsme se otevřeného MČR a celkem čtyř mezinárodních soutěží, z kterých jsme přivezli 8 zlatých, 9 stříbrných a 7 bronzových medailí
 • pořádali několik víkendových zápasových kempů (3x)
 • byli jsme spolupořadateli reprezentačního kempu kadetů a juniorů
 • naši sportovci se účastnili reprezentačních kempů (2x)
 • prezentovali se na akci Sporťáček (Wannado Festival)
 • pokračujeme v aktivitách Sportovního centra mládeže pro Moravu
 • připravujeme: dlouhodobý tréninkový kemp, krátkodobé kempy SCM, výjezdy na soutěže apod.

Bratislava Open, Czech Open

Měsíc červen 2019 byl ve znamení dvou významných taekwondo turnajů. Jednalo se o Mistrovství Slovenské republiky (Bratislava Open) a Mistrovství České republiky (Czech Open).

Zlínští taekwondisté se poctivě připravovali a předvedli velmi pěkné výkony. Úspěšnějším se stalo Mistrovství Slovenské republiky, na kterém jsme získali 3 mistrovské tituly (David Slinták, Deniska Navrátilová a Franta Viktořík), 1x stříbrné ocenění (Anička Kaniová) a čtyři bronzové medaile (Petr Sovadina, Daniela Slintáková, Vojta Slinták a Marek Dujíček). 

Z MČR jsme přivezli dvě bronzové medaile (David Slinták, Deniska Navrátilová).

Děkujeme za podporu a přístup cvičenců.

FOTO

Wannado Festival 2019

Dne 25. 5. 2019 se naši cvičenci účastnili akce pro děti "Wannado Festivalu". Festival měl za úkol představit různá sportovní odvětví a přilákat děti ke sportování. 

Náš oddíl se prezentoval stánkem, exhibicí a příchozí děti si mohly vyzkoušet základy taekwondo sportu. Děti k tomu přistoupily velmi svědomitě, rodiče se perfektně zapojili do celého dění, přičemž ke všemu přálo i počasí.

Všem děkujeme.

FOTO  

Reprezentační kemp kadetů a juniorů - 2019

Začátek května 2019 byl ve znamení organizování "reprezentačního kempu kadetů a juniorů". Tentokrát se kemp uskutečnil ve Zlíně a byl velmi početný. Účastnili se jej sportovci z 10 klubů České a Slovenské republiky v celkovém počtu více než 50 sportovců.

Tréninky byly vedeny reprezentačními trenéry české reprezentace (P. Pospíšek, V. Jankovský), přičemž k tréninkům přispíval rovněž trenér reprezentace Slovenska.

Děkujeme za skvělou sportovní atmosféru a všem přejeme mnoho sportovních úspěchů.

FOTO 

Bydgoszcz Cup - 2019

Tento turnaj byl turnajem, který byl označen jako turnaj "B" kategorie, tzn. vyšší kategorie. Účastnili jsme se poprvé a mohli tedy shlédnout závodníky z Polska, Ruska, Běloruska, Litvy či Holandska.

Turnaj měl velmi vysokou úroveň, byl organizovaný v příjemném prostředí a probíhal bez větších problémů.  

Naši sportovci si přivezli mnoho cenných zkušeností. Přesvědčili se, že je potřeba neustále tvrdě pracovat na trénincích a více se soustředit na zvyšování výkonnosti.

FOTO

Trenčín Open - 2019

Tradičním turnajem, kterého se pravidelně účastníme byl 13. 4. 2019 "Trenčín Open". Konal se na jiném místě, přijeli sportovci z 22 klubů a náš oddíl reprezentovalo 9 závodníků.

Výkony můžeme shrnout jako spíše pozitivní, i když někteří mají na lepší představení. 

Zlatými se stali David Slinták, Danielka Slintáková a Franta Viktořík.
Těsně pod nejvyšším stupínkem skončili Marek Dujíček, Anna Kaniová, Lukáš Navrátil, Lukáš Netočný a Vojta Slinták.
Jedinou bronzovou medaili si odvezl Peťa Sovadina.

V celkovém pořadí týmů jsme se umístili na 8 místě.

FOTO

TNT Cup 2019 - Rakousko

Již poněkolikáté se náš klub účastnil mezinárodního turnaje TNT Cup v rakouském Tullnu. Tento rok jsme výjezd pojali jako společný s klubem ASS Brno v rámci SCM Morava. Tedy celkem se do zápasů zapojilo 20 závodníků. 

TNT Cup je turnaj určený pro kategorie od dětí po dospělé různých technických stupňů. Tento rok se celkem účastnilo 44 klubů z několika evropských míst.

Naši sportovci se velmi snažili a mohli si především vyzkoušet, co se jim dařilo, či co je nutné zdokonalit. Na základě zhodnocení výkonu se poté mohou posunovat ve své výkonnosti.

FOTO

Výsledkový servis:

 • David Slinták - 1. místo
 • Denisa Navrátilová - 1. místo
 • Khetab Hassani - 1. místo
 • Musawer Nademee - 1. místo
 • Vojtěch Slinták - 2. místo
 • Lukáš Netočný - 2. místo
 • Daniela Slintáková - 2. místo
 • Muska Ahmadzai - 2. místo
 • Mudasir Nademee - 2. místo
 • Marek Dujíček - 3. místo
 • Anna Kaniová - 3. místo
 • Muzamil Nademee - 3. místo
 • Modasir Abdul Ahmadsai - 3. místo
 • Hewad Hassani - 3. místo
 • Zakhar Soltanovski - 3. místo
 • Patsoon Ahmadzai - 3. místo

Zápasový kemp (trénink) - SCM

Dne 10. 3. 2019 se konal již třetí přípravný zápasový trénink SCM Morava. Opět se účastnili závodníci a trenéři z Brna, kteří mají velký zájem o vzájemnou spolupráci v rámci SCM a našeho klubu. 

Trénink byl zaměřen na zdokonalování zápasových dovedností, aplikaci technik použitím elektronického systému a zápasy mezi zúčastněnými. Všichni si mohli vyzkoušet své přednosti, zjistit své nedostatky, ale hlavně si užít příjemné sportování.  

Děkujeme všem účastníkům za velkou snahu a těšíme se na další akci "TNT Cup."

FOTO

Zápasový kemp (trénink) - SCM

Dne 17. 2. 2019 se uskutečnil další zápasový kemp (trénink) SCM Morava. Tentokrát se účastnili sportovci z brněnského klubu. Zápasy probíhaly na elektronické vesty systémem každý s každým, přičemž vždy po zápase byly sportovci upozorněni na kladné stránky i nedostatky. Závěrem si každý odnesl medaili a pár pochutin na energii.

FOTO

Zápasový kemp

Dne 26. 1. 2019 se uskutečnil první zápasový kemp SCM Morava v novém roce. Sportovci si ověřili získané zápasové dovednosti z tréninku v reálném zápase na elektronické bodovací vesty.

Závěrem byly rozdány diplomy a příjemné ceny. Další kemp se uskuteční 3. 2. 2019 společně se schůzkou rodičů.

ID kemp kadetů

Začátkem ledna 2019 se konal v Pelhřimově výběrový kemp kadetů. Celkem přijelo více než 30 sportovců, přičemž zlínské taekwondo reprezentovali členové Sportovního centra mládeže - Anička Kaniová, Deniska Navrátilová, Marek Dujíček a David Slinták. Účastnili se poprvé a mohli porovnat své schopnosti a dovednosti s ostatními talentovanými cvičenci z celé ČR.

Všichni si přivezli spoustu zkušeností a pozitivní myšlenky do dalšího sportování. Jen tak dál. 

FOTO


Zhodnocení sezóny 2018

 • celkem jsme se účastnili národních (4x) a mezinárodních (3x) soutěží, z kterých jsme přivezli 10 zlatých, 13 stříbrných a 33 bronzových medailí
 • pořádali několik víkendových zápasových kempů
 • prezentovali se na akci Sporťáček (Wannado Festival)
 • organizovali dlouhodobý tréninkový kemp
 • stali se Sportovním centrem mládeže pro Moravu
 • naši sportovci se nominovali do širšího výběru reprezentace
 • a prožili spoustu zážitků
 • Všem sportovcům děkujeme za výkony a rodičům děkujeme za podporu

Vánoční turnaj - Pelhřimov 2018

Výsledky:
1. místo: David Slinták
3. místo: Tomáš Viktořík, Petr Sovadina, Daniela Slintáková, Marek Dujíček, Lukáš Netočný, Daniel Koňařík, Jiří Kunz

FOTO

Nextgen Nextlevel

Listopad 208, konkrétně 24. 11. 2018, byl ve znamení skvělých sportovních úspěchů. Sportovci z Klubu Taekwondo WTF Zlín se účastnili turnaje NextgenNexlevel Prague, který se již konal jako třetí ročník. Systém turnaje byl každý s každým, což přispívá k získání max. zápasových zkušeností.

Naši bojovníci (Vojta Slinták, David Slinták, Marek Dujíček, František Viktořík a Dan Koňařík) pod vedením trenérů Veroniky Pískové, Svatopluka Štípka, Petra Sovadiny a Martina Divílka přivezli pět medailí a ještě další dvě ocenění.

Celkem jsme získali 1x zlato (V. Slinták), 2x stříbro (M. Dujíček, D. Slinták) a 2x bronz (F. Viktořík, D. Koňařík). Navíc V. Slinták byl vyhlášen nejlepším kadetem turnaje a rovněž nejlepším bojovníkem turnaje. Přivezl putovní bojový pás, na který bude vloženo jeho jméno jako třetího vítěze této ceny.

Všem velmi gratulujeme, děkujeme organizátorům za skvělý turnaj a pokračujeme v přípravě na prosincový Vánoční turnaj.

FOTO

Sokol Cup 2018

Dne 6. 10. 2018 se konal mezinárodní turnaj "Sokol Cup" v Hradci Králové. Účastnily se jej týmy z ČR, Slovenska, Polska, Finska aj. Náš klub reprezentovali Peťa Sovadina, Daniela a David Slintákovi, Anička Kaniová, Deniska a Lukáš Navrátilovi, Lukáš Netočný, Franta Viktořík a Marek Dujíček. Nejlépe zabojoval Marek Dujíček, který získal zlatý pohár, stříbrný pohár získali D. Slinták a L. Navrátil, bronzové medaile si odvezli ostatní. Všem gratulujeme a pokračujeme v přípravě k vrcholu v podání Vánočního turnaje v prosinci 2018.


Panter Cup , Bratislava Open 2018

Panter Cup - Humpolec 1. místo - Anička Kaniová, Vojta Slinták 2. místo - Deniska Navrátilová, Sofie Vrágová 3. místo - Marek Dujíček, David Slinták, Daniela Slintáková, Peťa Sovadina

Bratislava Open 2018 1. místo - Vojta Slinták, Deniska Navrátilová 2. místo - Anička Kaniová, Dan Koňařík, David Slinták 3. místo - Marek Dujíček, Luki Navrátil, Luki Netočný, Danča Slintáková, Peťa Sovadina


Trenčín Open 2018

Již podruhé jsme se účastnili mezinárodního turnaje "Trenčín Open", kterého se účastnili sportovci z několika zemí Evropy (Německo, Chorvatsko, Maďarsko, Ukrajina, Rakousko, Slovensko a rovněž několik klubů z České republiky). Zlínský klub vyjel v počtu 10 závodníků a vedl si velmi úspěšně. Nejlepším výkonem se prezentoval Marek Dujíček, který zvítězil ve dvou zápasech a získal zlatou medaili a pohár. Dalším skvělým výkonem se předvedla Anička Kaniová, která vyhrála jeden zápas a prohrála ve finále ve velmi vyrovnaném zápasu, čímž vybojovala stříbrnou medaili. Z dalších výsledků si vítězství připsal Lukáš Netočný, který také prohrál až ve finále a získal skvělé druhé místo. Druhé místo rovněž vybojoval David Slinták. Ostatní závodníci se velmi snažili, přičemž si z turnaje přivezli bronzová umístění (Vojta Slinták, Dan Koňařík, Deniska Navrátilová, Lukáš Navrátil, Peťa Sovadina). Závodníci si připsali další cenné zkušenosti, které mohou využít v přípravě na následující turnaje sezóny. Nejbližší nás čeká v květnu, tentokrát v ČR. Těšíme se a doufáme, že se závodnící opět kousek posunou vpřed.

FOTO

TNT Cup 2018 (Rakousko)

Již podruhé se sportovci Klubu Taekwondo WTF Zlín, z. s. účastnili skvěle obsazeného mezinárodního turnaje "TNT Cup" v Tullnu v Rakousku. Soutěžilo se ve sportovním zápasu i sestavách. Celkem bylo přítomno kolem 500 závodníků z různých koutů Evropy.

Zlínští sportovci se registrovali do kyorugi i poomse. Pro poomse to byla první účast v historii klubu, přičemž soutěžila Anička Kaniová. V kyorugi zápasilo 12 sportovců.

Většina zlínských taekwondistů podala velmi dobrý výkon a jsme velmi rádi za skvělý přístup.

Výsledkově jsme získali dvě první místa a dvě stříbrné ocenění, přičemž Lukáš Navrátil vyhrál před koncem utkání 21:0 a Anička Kaniová porazila svoji týmovou soupeřku Denisku Navrátilovou. Dalším stříbrným medailistou byl Marek Dujíček, který zvítězil ve dvou utkáních (34:2, 25:0) a prohrál až ve finále. Bronzové medaile si přivezli Jakub Matějka jako jediný senior, který prohrál taktickými chybami až v závěru utkání, David Slinták, Franta Viktořík a Lukáš Netočný.

Lukáš i Franta se účastnili svých prvních turnajů a zápasy si fakt užívali. Lukáš zvítězil ve dvou utkáních (22:1, 20:9) a Franta dokonce ve třech (14:3, 24:6 a 11:10). Jejich výkony hodnotíme jako vynikající.

Bez medaile, ale skvělým výkonem se prezentovali Dan Kuchmister (vyhrál dvě utkání - 19:2 a technické K.O.) a Sofie Vrágová. Sofie prohrála se soupeřkou, která se probojovala až do finále, ale byl to její první turnaj a zápas hodnotíme velmi dobře. Posledními nemedailovými zástupci byl Vojta Slinták, u kterého se projevila nedostatečná příprava a Peťa Sovadina ml., který zápasil 5:5 a v náhlé smrti 0:0. Zápas nakonec rozhodl počet technik do vesty, ve prospěch soupeře 3:2.

Celý turnaj měl velmi vysokou úroveň a jsme velmi rádi, že zlínské taekwondo se neztratilo a těšíme se na další přípravu na Trenčín Open a Aprílový turnaj.

FOTO