Příspěvky Českému svazu taekwondo WTF

Žádáme o uhrazení ročního poplatku ve výši 300,-Kč ČSTKD WTF do konce ledna 2019. Děkujeme. 


Zápasový kemp (trénink)

Dne 17. 2. 2019 se uskutečnil další zápasový kemp (trénink).  Tentokrát se účastnili sportovci z brněnského klubu. Zápasy probíhaly na elektronické vesty systémem každý s každým, přičemž vždy po zápase byly sportovci upozorněni na kladné stránky i nedostatky. Závěrem si každý odnesl medaili a pár pochutin na energii.

FOTO

Zápasový kemp

Dne 26. 1. 2019 se uskutečnil první zápasový kemp SCM Morava v novém roce. Sportovci si ověřili získané zápasové dovednosti z tréninku v reálném zápase na elektronické bodovací vesty.

Závěrem byly rozdány diplomy a příjemné ceny. Další kemp se uskuteční 3. 2. 2019 společně se schůzkou rodičů.

ID kemp kadetů

Začátkem ledna 2019 se konal v Pelhřimově výběrový kemp kadetů. Celkem přijelo více než 30 sportovců, přičemž zlínské taekwondo reprezentovali členové Sportovního centra mládeže - Anička Kaniová, Deniska Navrátilová, Marek Dujíček a David Slinták. Účastnili se poprvé a mohli porovnat své schopnosti a dovednosti s ostatními talentovanými cvičenci z celé ČR.

Všichni si přivezli spoustu zkušeností a pozitivní myšlenky do dalšího sportování. Jen tak dál. 

FOTO


Zhodnocení sezóny 2018

  • celkem jsme se účastnili národních (4x) a mezinárodních (3x) soutěží, z kterých jsme přivezli 10 zlatých, 13 stříbrných a 33 bronzových medailí
  • pořádali několik víkendových zápasových kempů
  • prezentovali se na akci Sporťáček (Wannado Festival)
  • organizovali dlouhodobý tréninkový kemp
  • stali se Sportovním centrem mládeže pro Moravu
  • naši sportovci se nominovali do širšího výběru reprezentace
  • a prožili spoustu zážitků
  • Všem sportovcům děkujeme za výkony a rodičům děkujeme za podporu

Vánoční turnaj - Pelhřimov 2018

Výsledky:
1. místo: David Slinták
3. místo: Tomáš Viktořík, Petr Sovadina, Daniela Slintáková, Marek Dujíček, Lukáš Netočný, Daniel Koňařík, Jiří Kunz

FOTO

Nextgen Nextlevel

Listopad 208, konkrétně 24. 11. 2018, byl ve znamení skvělých sportovních úspěchů. Sportovci z Klubu Taekwondo WTF Zlín se účastnili turnaje NextgenNexlevel Prague, který se již konal jako třetí ročník. Systém turnaje byl každý s každým, což přispívá k získání max. zápasových zkušeností.

Naši bojovníci (Vojta Slinták, David Slinták, Marek Dujíček, František Viktořík a Dan Koňařík) pod vedením trenérů Veroniky Pískové, Svatopluka Štípka, Petra Sovadiny a Martina Divílka přivezli pět medailí a ještě další dvě ocenění.

Celkem jsme získali 1x zlato (V. Slinták), 2x stříbro (M. Dujíček, D. Slinták) a 2x bronz (F. Viktořík, D. Koňařík). Navíc V. Slinták byl vyhlášen nejlepším kadetem turnaje a rovněž nejlepším bojovníkem turnaje. Přivezl putovní bojový pás, na který bude vloženo jeho jméno jako třetího vítěze této ceny.

Všem velmi gratulujeme, děkujeme organizátorům za skvělý turnaj a pokračujeme v přípravě na prosincový Vánoční turnaj.

FOTO

Sokol Cup 2018

Dne 6. 10. 2018 se konal mezinárodní turnaj "Sokol Cup" v Hradci Králové. Účastnily se jej týmy z ČR, Slovenska, Polska, Finska aj. Náš klub reprezentovali Peťa Sovadina, Daniela a David Slintákovi, Anička Kaniová, Deniska a Lukáš Navrátilovi, Lukáš Netočný, Franta Viktořík a Marek Dujíček. Nejlépe zabojoval Marek Dujíček, který získal zlatý pohár, stříbrný pohár získali D. Slinták a L. Navrátil, bronzové medaile si odvezli ostatní. Všem gratulujeme a pokračujeme v přípravě k vrcholu v podání Vánočního turnaje v prosinci 2018.


Panter Cup , Bratislava Open 2018

Panter Cup - Humpolec 1. místo - Anička Kaniová, Vojta Slinták 2. místo - Deniska Navrátilová, Sofie Vrágová 3. místo - Marek Dujíček, David Slinták, Daniela Slintáková, Peťa Sovadina

Bratislava Open 2018 1. místo - Vojta Slinták, Deniska Navrátilová 2. místo - Anička Kaniová, Dan Koňařík, David Slinták 3. místo - Marek Dujíček, Luki Navrátil, Luki Netočný, Danča Slintáková, Peťa Sovadina


Trenčín Open 2018

Již podruhé jsme se účastnili mezinárodního turnaje "Trenčín Open", kterého se účastnili sportovci z několika zemí Evropy (Německo, Chorvatsko, Maďarsko, Ukrajina, Rakousko, Slovensko a rovněž několik klubů z České republiky). Zlínský klub vyjel v počtu 10 závodníků a vedl si velmi úspěšně. Nejlepším výkonem se prezentoval Marek Dujíček, který zvítězil ve dvou zápasech a získal zlatou medaili a pohár. Dalším skvělým výkonem se předvedla Anička Kaniová, která vyhrála jeden zápas a prohrála ve finále ve velmi vyrovnaném zápasu, čímž vybojovala stříbrnou medaili. Z dalších výsledků si vítězství připsal Lukáš Netočný, který také prohrál až ve finále a získal skvělé druhé místo. Druhé místo rovněž vybojoval David Slinták. Ostatní závodníci se velmi snažili, přičemž si z turnaje přivezli bronzová umístění (Vojta Slinták, Dan Koňařík, Deniska Navrátilová, Lukáš Navrátil, Peťa Sovadina). Závodníci si připsali další cenné zkušenosti, které mohou využít v přípravě na následující turnaje sezóny. Nejbližší nás čeká v květnu, tentokrát v ČR. Těšíme se a doufáme, že se závodnící opět kousek posunou vpřed.

FOTO

TNT Cup 2018 (Rakousko)

Již podruhé se sportovci Klubu Taekwondo WTF Zlín, z. s. účastnili skvěle obsazeného mezinárodního turnaje "TNT Cup" v Tullnu v Rakousku. Soutěžilo se ve sportovním zápasu i sestavách. Celkem bylo přítomno kolem 500 závodníků z různých koutů Evropy.

Zlínští sportovci se registrovali do kyorugi i poomse. Pro poomse to byla první účast v historii klubu, přičemž soutěžila Anička Kaniová. V kyorugi zápasilo 12 sportovců.

Většina zlínských taekwondistů podala velmi dobrý výkon a jsme velmi rádi za skvělý přístup.

Výsledkově jsme získali dvě první místa a dvě stříbrné ocenění, přičemž Lukáš Navrátil vyhrál před koncem utkání 21:0 a Anička Kaniová porazila svoji týmovou soupeřku Denisku Navrátilovou. Dalším stříbrným medailistou byl Marek Dujíček, který zvítězil ve dvou utkáních (34:2, 25:0) a prohrál až ve finále. Bronzové medaile si přivezli Jakub Matějka jako jediný senior, který prohrál taktickými chybami až v závěru utkání, David Slinták, Franta Viktořík a Lukáš Netočný.

Lukáš i Franta se účastnili svých prvních turnajů a zápasy si fakt užívali. Lukáš zvítězil ve dvou utkáních (22:1, 20:9) a Franta dokonce ve třech (14:3, 24:6 a 11:10). Jejich výkony hodnotíme jako vynikající.

Bez medaile, ale skvělým výkonem se prezentovali Dan Kuchmister (vyhrál dvě utkání - 19:2 a technické K.O.) a Sofie Vrágová. Sofie prohrála se soupeřkou, která se probojovala až do finále, ale byl to její první turnaj a zápas hodnotíme velmi dobře. Posledními nemedailovými zástupci byl Vojta Slinták, u kterého se projevila nedostatečná příprava a Peťa Sovadina ml., který zápasil 5:5 a v náhlé smrti 0:0. Zápas nakonec rozhodl počet technik do vesty, ve prospěch soupeře 3:2.

Celý turnaj měl velmi vysokou úroveň a jsme velmi rádi, že zlínské taekwondo se neztratilo a těšíme se na další přípravu na Trenčín Open a Aprílový turnaj.

FOTO