TNT Cup Tulln, Rakousko, 18.3.2017

14.10.2017 12:22

Klub Taekwondo WTF Zlín se v sobotu 18.3. zúčastnil mezinárodního turnaje v rakouském Tullnu. S celkovým počtem téměř 500 závodníků a účastí desítek klubů čtyř národností patří tento turnaj mezi největší rakouské turnaje pro začínající taekwondisty.

Boje zahájili naši nejmladší. Talentovaný Marek Dujíček předvedl velmi dobrý výkon v kategorii žáků. S přehledem vyhrál tři zápasy a vybojoval svou první zlatou medaili, a to rovnou na zahraničním turnaji. David Slinták nastupující ve stejné kategorii prohrál svůj první zápas těsně rozdílem jednoho bodu a dále v pavouku nepostoupil. Lukáš Navrátil v kategorii dětí deklasoval oba dva své soupeře opakovanými kopy na hlavu a vyhrál se skóre 22:6 a 17:4. Byl to teprve jeho druhý turnaj a první možnost vyzkoušet si v zápase techniky na hlavu, přesto se nezalekl a svým výkonem nás velmi potěšil.

V dalším průběhu dne nastoupili do bojů zkušenější závodníci. Honza Škubal neměl tentokrát svůj den a nepodařilo se mu projít přes prvního soupeře. Filip Škubal postoupil do semifinále, kde prohrál rozdílem jednoho kopu na hlavu a získal bronz. Denisa Navrátilová suveréně postoupila do finále, bojovala vyrovnaný zápas proti zkušené soupeřce, bohužel se jí nepodařilo ji porazit a získala tak stříbrnou medaili. Aničce Kaniové se ve finálovém zápase nedařilo vůbec skórovat, a proto odešla tentokrát s prohrou.

Po dlouhém čekání a odložených zápasech v důsledku nefunkční jedné zápasové plochy nastoupili i naši dospělí závodníci. Jakub Matějka vypadl v prvním zápase s domácím závodníkem, do budoucna je třeba zapracovat na flexibilitě a uvolněnosti v zápase. Anna Hlavinková získala zlato po odstoupení její soupeřky z finálového zápasu.

Turnaj celkově hodnotíme velmi pozitivně. Líbila se nám uvolněná atmosféra, rychlý spád zápasů a vstřícné jednání organizujícího týmu. V příštím roce výjezd určitě zopakujeme v co největším počtu. Máme radost umístění našich závodníků, přestože se všem nepodařilo vyhrát, vidíme v jejich výkonech velké zlepšení, a to nás motivuje k dalším tréninkům. Celkově jsme jako tým devíti závodníků získali šest medailových umístění.

1. místo Anna Hlavinková (1 vyhraný zápas, KO)

            Marek Dujíček (3 vyhrané zápasy, 7:3, 6:1, 5:2)

            Lukáš Navrátil (2 vyhrané zápasy, 22:6, 17:4)

2. místo Denisa Navrátilová (1 vyhraný zápas, 20:6, 3:7)

            Anna Kaniová (1:19)

3. místo Filip Škubal (1 vyhraný zápas, 11:5, 10:13)

David Slinták (6:7), Jan Škubal (2:14), Jakub Matějka (4:8)

 

Veronika Bayerová, za tým koučů Klubu Taekwondo WTF Zlín

Zpět

Vyhledávání

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode